Zakup pompy szlamowej ze środków FUNDACJI ORLEN – DAR SERCA

Jak wiadomo, służba w PSP oraz OSP nie jest lekka, strażacy ochotnicy często ratując ludzkie życie i mienie muszą uważać na własne zdrowie. Z tego powodu jednostki powinny być wyposażone w profesjonalny i niezawodny sprzęt. Dlatego z radością pragniemy poinformować, że w połowie lutego do naszej jednostki trafiła bardzo nowoczesna i wydajna Pompa Szlamowa firmy KOSHIN KTH-80X z żywotny silnikiem HONDA GX240 o mocy 7,1KM. Pompa KTH 80X gwarantuje niezawodność podczas akcji gdzie istnieje potrzeba odprowadzenia brudnej wody.

Zakup pompy był współfinansowany z ze środków FUNDACJI ORLEN – DAR SERCA. Składamy serdeczne podziękowania całemu Zarządowi PKN Orlen oraz Fundacji Orlen – Dar Serca za przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnego sprzętu. Bez otrzymanego dofinansowania nie bylibyśmy w stanie zakupić tak profesjonalnego zestawu. Jednocześnie obiecujemy, że będziemy dzięki niemu nieść pomoc dla potrzebujących zgodnie ze strażacką dewizą: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Specyfikacja sprzętu:

Średnica przyłączy [mm] 80 (3″)
Wysokość podnoszenia [m] 27
Czas pracy bez tankowania [h] ~2,5