Narodowy Spis powszechny 2021

Ochotnicza Straż Pożarna w Księżomierzy we współpracy z Wójtem Gminy Gościeradów – Mariuszem Szczepanikiem, naszymi Radnymi, sołtysami oraz sołectwami naszej miejscowości serdecznie zaprasza w dniu 19 września 2021 roku od godziny 15.00 do 17.00 do naszej remizy OSP wszystkie osoby, które chcą dokonać spisu powszechnego samodzielnie (nie czekając na telefon rachmistrza lub obawiając się podawania danych osobowych telefonicznie), ale nie posiadają odpowiedniego sprzętu, wiedzy lub dostępu do Internetu. Spisu będą dokonywać członkowie Gminnego Biura Spisowego.
Należy pamiętać, aby mieć numery PESEL wszystkich domowników których chcemy objąć spisem powszechnym (którzy zamieszkiwali na dzień 31 marca 2021 r. we wspólnym gospodarstwie domowym).
Pamiętajmy, że spisu powszechnego należy dokonać do 30 września 2021 roku. Za niedopełnienie tej powinności grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł nałożona przez sąd. Dlatego też chcemy umożliwić naszym mieszkańcom (i nie tylko) możliwość spisania się samodzielnie z pomocą wykwalifikowanych osób.