Wycieczka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do KPPSP Kraśnik

W dniu 31 sierpnia 2017 roku z inicjatywy Naczelnika straży, Pana Tomasza Irackiego, odbyła się wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku dla naszych najmłodszych druhów. Wyjazd zorganizowany został dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Księżomierzy, z Gościeradowa oraz z Suchodół. Podczas wycieczki młodzież odwiedziła Muzeum Pożarnictwa znajdujące się przy KPPSP Kraśnik. W jego zbiorach można podziwiać ponad 1000 eksponatów wystawowych. Uczestnicy wyjazdu wzięli także udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa pt. DZIELNY MAŁY OGNIK, po których wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Po zwiedzeniu muzeum grupa została zaproszona do obejrzenia ekspozycji sprzętu znajdującego się na wyposażeniu KPPSP Kraśnik. Uczestnicy nie tylko mogli zobaczyć z bliska wozy bojowe, ale również do nich wsiąść, co było ogromną atrakcją dla najmłodszych. Druhowie mogli zadawać pytania, a było ich wiele, bo do tej pory nie mieli możliwości zobaczyć tak nowoczesnego sprzętu, jakim posługują się zawodowe jednostki straży pożarnej. Młodzież mogła także przyjrzeć się Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP Kraśnik oraz dowiedziała się, na czym polega ta trudna praca. Po zakończeniu zwiedzania przy stawie w Wólce Gościeradowskiej został zorganizowany grill integracyjny.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom z Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy: Pani Teresie Wołoszyn oraz Panu Robertowi Niedziałkowi za bezinteresowną pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą.

Cieszymy się bardzo, że młodzi druhowie tak chętnie i licznie wzięli udział w wyjeździe, który pogłębił ich wiedzę pożarniczą, a swoja postawą i zachowaniem mogą stanowić wzór dla innych młodych ludzi nie tylko z terenu naszej gminy. Druhowie z OSP Księżomierz są z nich niezmiernie dumni.